RPG - Antična Grčija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Čvek
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Tor Jan 04, 2011 10:44 pm by Ares

» Otok Salamis
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Pon Jan 03, 2011 8:05 pm by Stevianna

» Gozd
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Sre Dec 29, 2010 8:47 pm by Poseidon

» Oglaševanje
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Pet Dec 17, 2010 9:17 am by Ares

» Odsotnosti
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Čet Dec 16, 2010 7:23 pm by Stevianna

» Megaron
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Tor Dec 14, 2010 12:01 pm by Ares

» Slepa kura išče zrno (iskalnik rpg sopiscev)
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Pon Dec 06, 2010 8:56 am by Ares

» Opisi drugih magičnih bitji
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Ned Dec 05, 2010 9:40 pm by Ares

» Vprašanja
Diskusija o sirenah. Icon_minitime1Ned Nov 21, 2010 4:59 pm by Ares


Diskusija o sirenah.

4 posters

Go down

Diskusija o sirenah. Empty Diskusija o sirenah.

Objavlja by Hades Tor Sep 28, 2010 10:52 pm

theh, dobro spisan opis, ampak dejansko so sirene bolj take evil morske deklice. XD
Nimajo perja, niti kril, temvec ribje repe in use kar gre zrawn. XD letnica pa bo kul, ja. Smile itak nimamo tucno doloceno.

EDIT by Poseidon: Lahko bi vsaj prebral opise ras, ali morda misliš, da jaz nimam pojma o grški mitologiji? Pa tudi če bi ga ne imel, v online encyclopedii Pantheon je lepo zapisano da so sirene bitja z žensko glavo ter ptičjim telesom ... citiram:
In Greek mythology, the Sirens are creatures with the head of a female and the body of a bird. They lived on an island (Sirenum scopuli; three small rocky islands) and with the irresistible charm of their song they lured mariners to their destruction on the rocks surrounding their island (Virgil V, 846; Ovid XIV, 88).
Hades
Hades
Bog podzemlja

Število prispevkov : 37
Join date : 18/09/2010
Age : 28
Kraj : Lj.*

http://elementalis.darkbb.com

Nazaj na vrh Go down

Diskusija o sirenah. Empty Re: Diskusija o sirenah.

Objavlja by Stevianna Tor Sep 28, 2010 10:55 pm

a tko ful piše v opisu. da da je ptiš z žensko glavo. k drugač vrjem da bi dala ribo xD ahaha Very Happy sej zato. i guess i will work it. Very Happy
Stevianna
Stevianna
Sirena

Število prispevkov : 217
Join date : 28/09/2010
Age : 31
Kraj : Vrhnika ^^

Nazaj na vrh Go down

Diskusija o sirenah. Empty Re: Diskusija o sirenah.

Objavlja by Dikaiosunos Tor Sep 28, 2010 10:58 pm

Ok, verjetno tole ne spada sem in bom popolnoma razumel če boste post brisali, ampak Hades, a nisi nikoli bral Odiseje? Ali vsaj videl slike tiste legendarne vaze, ki prikazuje Odisejevo ladjo in Sirene ki jo obkrožajo? Za stare Grke so bile sirene bitja, ki so bila pravzaprav velike ptice roparice, ki pa so imele žensko glavo in prsi, in so s svojim prelepim petjem prežale na mornarje ki so pluli mimo in jih zvabile do skritih čeri, kjer so se ladje in čolni raztreščili, mornarje pa so požrle sirene.
Sirene kot "zlobne morske deklice" so pravzaprav mešanica rimske variante siren in pa hindujske nage.
Dikaiosunos
Dikaiosunos
Človek

Število prispevkov : 70
Join date : 27/09/2010
Age : 33

Nazaj na vrh Go down

Diskusija o sirenah. Empty Diskusija o sirenah.

Objavlja by Hades Tor Sep 28, 2010 11:23 pm

poslusej me, na elementalisu si mogoce v.d., tlele pa si najnajnajnavadnejsi uporabnik, tko da lohk pocas nehas. Ni ti treba met pr usm zadnje besede, sploh pa ne pr zadevah, ki se te povsem nc ne ticejo. Ce pa te ze tok zlo matra, pol pa mi lohk to svojo nevzdrzno pripombo posljes na zs.;D

Poglej, harpije so ble tiste, ki so sadly-to-end mornarje vable h sebi. In tisto v odiseji je recimo ena izjema, medtem ko je usa ostala mitologija prepletena in bolj al manj ne mors bit sur, itak mas vedno 100 verzij iste zadeve.

Zdej pa konc smetenja. Ce te se kej srbi, mi poslji pm.

Opis pa bi mogu bit zdej popravljen, ce pa ni, ga bom takoj ko bom meu dostop do kompa. Smile
Hades
Hades
Bog podzemlja

Število prispevkov : 37
Join date : 18/09/2010
Age : 28
Kraj : Lj.*

http://elementalis.darkbb.com

Nazaj na vrh Go down

Diskusija o sirenah. Empty Re: Diskusija o sirenah.

Objavlja by Poseidon Sre Sep 29, 2010 4:03 pm

Temo izrezal, ker je smetila opise drugih magičnih bitij.

Glede siren pa, glej moj dodatek v prvem postu (Hadesovem) tele teme. Sirene so bila bitja s ptičjim telesom ter človeško glavo. Konec debate.

Zaklenjeno.
Poseidon
Poseidon
Bog morja

Število prispevkov : 214
Join date : 18/09/2010
Age : 30
Kraj : Lipovci

Nazaj na vrh Go down

Diskusija o sirenah. Empty Re: Diskusija o sirenah.

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu