RPG - Antična Grčija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Čvek
Opisi bogov Icon_minitime1Tor Jan 04, 2011 10:44 pm by Ares

» Otok Salamis
Opisi bogov Icon_minitime1Pon Jan 03, 2011 8:05 pm by Stevianna

» Gozd
Opisi bogov Icon_minitime1Sre Dec 29, 2010 8:47 pm by Poseidon

» Oglaševanje
Opisi bogov Icon_minitime1Pet Dec 17, 2010 9:17 am by Ares

» Odsotnosti
Opisi bogov Icon_minitime1Čet Dec 16, 2010 7:23 pm by Stevianna

» Megaron
Opisi bogov Icon_minitime1Tor Dec 14, 2010 12:01 pm by Ares

» Slepa kura išče zrno (iskalnik rpg sopiscev)
Opisi bogov Icon_minitime1Pon Dec 06, 2010 8:56 am by Ares

» Opisi drugih magičnih bitji
Opisi bogov Icon_minitime1Ned Dec 05, 2010 9:40 pm by Ares

» Vprašanja
Opisi bogov Icon_minitime1Ned Nov 21, 2010 4:59 pm by Ares


Opisi bogov

4 posters

Go down

Opisi bogov Empty Opisi bogov

Objavlja by Zeus Pon Sep 27, 2010 8:24 am

Opisi vseh trenutnih bogov, ki se razlikujejo od običajnih opisov, saj je število bogov omejeno in to lahko postanejo le zelo kvalitetni pisci ali tisti, ki se ponašajo s forumskimi zaslugami.
Zeus
Zeus
Vrhovni bog

Število prispevkov : 102
Join date : 18/09/2010
Age : 32

https://rpgmitoloska-grcija.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Ares Pon Sep 27, 2010 8:57 am

Torej, da otvorim vse skupaj nekako. Smile

Pozdravljen smrtnik. Čeprav smo vas bogovi ustvarili in o vas vemo marsikaj, nas je vselej zanimal tudi vaš pogled na svet. Navedi svoje ime in povej od kod prihajaš.

Smrtnik? Ne ti mene smrtnik! Jaz sem tisti, ki se ga morate bati! Jaz skrbim za to, da se število smrtnikov ne poveča! Jaz sem boj vojne, bog bojnega polja! Jaz sem Ares! Sem vspovsod, kjer potekajo boji in se preliva kri toda največkrat me boš našel, to ti podgana mala, na Olimpu od koder bom vodil svoje mračne igrice.

Zanimivo ime, vaša domišljija je res bujna, Zeus pri tem ni varčeval. Kaj bi mi znal povedati o svojem videzu? Bi se znal opisati tako, kakor te vidijo drugi?

Sem prelep saj je moje telo do zadnjega kotička zapolnjeno z mišicami. Velik, postaven in vedno odet v oklep in čelado s perjanico. V mojih rokah boste vedno videli ščit in sulico ter opasan meč, ki je pobil že nič koliko ničverdnih stvorov. Toda vam smrtnikov ni dano vedeti kako natančno izgledam. Pojavim se namreč lahko v kakršni koli obliko si poželim.

Natančen opis, a vsekakor premalo globok. Očitno ljudje vidite le površinsko, medtem ko bogovi vidimo tudi globinsko. Kako pa je z vašo globino? Bi znal povedati kaj o tvojem značaju?

Jaz nisem človek ti stvor neumni! Jaz sem bog! Ha! Značaj? Ne potrebujem ga. Sem tisto, kar bi moral biti vsak pravi moški. Jaz sem temačno božanstvo, ki bi se ga morali vsi bati in ga častiti. Sem agresiven, krut, neusmiljen in željan krvi. Večkat se aktivno vmešam v boj in pošiljal nesrečne smrtnike v smrt. Veliko veselje mi povzroča spor, plenjenje, potoki krvi in zvok orožja.

Da, to je že bližje temu, kar sem mislil. Vidim, da se tudi ocenjujete precej natančno, mnogo bolj, kot smo nekateri mislili. Kaj pa si počel do tega dne smrtnik? Opiši mi malo svoje dogodivščine od tedaj, ko si prijokal na svet, pa vse do danes.

Še enkrat mi reci smrtnik in boš občutil bolečino v vsem veličastvu! Jaz nisem prijokal na svet temveč sem se pogumno pojavil! Moji praprastarši so Uran in Gea, prastarša sta titan Kronos in titaninja Reja. Moja starša sta Zevs, vladar neba in glavar bogov, ter Hera, boginja zakona in družine ter kraljiva bogov. Med brati in sestrami so Hefajst, bog ognja in kovaštva, Eleinthya, boginja poroda, Heba, boginja mladosti in številni polbratje ter polsestre po strani očeta in matere, ki pa niso vredni omembe.
Nekoč sem celo doživel intimnost z ženo mojega brata Hefajsta, Afrodito, toda opazil naju je sončni bog ter naju zatožil. Brat v vsej svoji šepajoči veličini je prihitel ter naju vklenil v nevidne spone, da so se nama ostali lahko posmehovali. Tega mu nikoli ne odpustim.
Med potomci so: Deimos, bog groze, Fobos, bog strahu, Enialis, bog boja, Eros, bog ljubezni in številni smrtniki, ki sem jih zaplodil zgolj za zabavo.


Uh, si pa doživel veliko, za smrtnika vsekakor ogromno. Tega ti ne morem očitati, saj sem celo sam doživel manj stvari. Kateri od mojih bratov in sester Olimpa pa ti je najljubši in ga častiš?

To je to! Poiskal te bom in ti zapičil sulico naravnost v trebuh. Medtem, ko se boš zvijal v agoniji ti bom počasi odsekaval ude dokler se ne boš utopil v lastni krvi ti ničvredni črvivi smrtnik!
Da bi jaz častil koga? Ha! Optimist. Sem vdan samo sebi in sledil samo svojemu mišljenju. Toda ako bi že morali govoriti o tem koga izmed sobožanstev imam najraje bi zagotovo izbral Hadesa. Po moji temčanosti se mi lahko še najbolj približa. Ampak častim ga pa zagotovo ne.


Ne skrbi, ta skrivnost bo ostala skrita pri meni. Smrtniki ste tudi raznoliki, a med seboj ne gojite najboljših odnosov. Kako kaj gledaš na druge pripadnike svoje rase?

Nato bom poiskal tvojo smrtno družino in mučil še njih. Kasneje pa bom prepričal svojega strica Hadesa, da vas bo tudi v onstranstvu čakalo večno mučenje ti ničvredni umrljivež.
Kakšen odnos? Vse imam rad in jih nadvse obožujem. Z nekaj lepotnimi popravki (beri: po pokolu) bi bili nadvse ljubki in bi se lahko popolnoma posvetil smrtnikom ter jih prisilil v medsebojne vojne. Toda pri tem me sedaj ovirajo sobogovi.


Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike večinske rase, s tem mislim ljudi. Ti, ki so prevzeli večino sveta in vas odrinili na rob. Kako gledate nanje?

Dokler me častijo in se me bojijo naj obstajajo. Prav tako pa si lahko z njimi odlično poigravam in jih silim v medsebojne krvave vojne.

Smrtnik, si že videl veliko sveta, ali si vselej čepel v svojem domu? Pri vas je to zelo raznoliko, tako da me tvoj odgovor resnično zanima.

Ko te najdem ti trda prede ti, ki si me drzniš žaliti s smrtnikom!
Kratek odgovor ti pove vse - kjer se pretaka kri, se slišijo žvenketi orožja in oklepa tam sem jaz.


Če si torej potoval, kako pa najraje potuješ? Peš, s konjem, z ladjo? Vem, da ne moreš leteti, a prav to je najboljše.

Da ne morem leteti?!? Lahko se pojavim kjerkoli želim in kadarkoli želim!

Ne vem več, kaj bi te vprašal, saj sem o tebi izvedel veliko iz tvojih besed, še več pa vidim z lastnimi očmi. Pojdi zdaj in se užij svobode v svetu, ki je pred tvojimi nogami.
Ares
Ares
Bog vojne

Število prispevkov : 264
Join date : 25/09/2010
Age : 30
Kraj : Vsepovsod kjer se ubija.

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Zeus Pon Sep 27, 2010 10:03 am

Zelo zanimiv opis, ki me je celo prijetno nasmejal. Very Happy Vsekakor dobrodošel na forumu, začni pa kar na Olimpu, kjer se boš kmalu srečal z Zeusom.
Zeus
Zeus
Vrhovni bog

Število prispevkov : 102
Join date : 18/09/2010
Age : 32

https://rpgmitoloska-grcija.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Zeus Pon Sep 27, 2010 10:30 am

Pozdravljen smrtnik. Čeprav smo vas bogovi ustvarili in o vas vemo marsikaj, nas je vselej zanimal tudi vaš pogled na svet. Navedi svoje ime in povej od kod prihajaš.

Smrtnik? Tako me do dandanes še ni nihče poklical in ti moraš biti res pogumen, ali pa neumen, da si to storil. Jaz sem daleč od smrtnika, saj sem jaz oblikoval človeka, jaz sem mu dal telo in um in jaz sem tisti, ki odločam o njegovi usodi. Kajti pred teboj stoji Zeus, gospodar strele in groma in vladar bogov Olimpa.

Zanimivo ime, vaša domišljija je res bujna, Zeus pri tem ni varčeval. Kaj bi mi znal povedati o svojem videzu? Bi se znal opisati tako, kakor te vidijo drugi?

Hvala za kompliment, a nazivaj me raje v prvi osebi, kot v tretji. Sem veličasten in moj videz se spreminja, kar bi lahko vedel kot eden izmed Velikih. Kot bog se največkrat prikazujem v podobi visokega, odločnega in strogega moža z brado in bleščečim oklepom. Vselej me spremlja orel, ki je tudi upodobljen na vrhu moje palice, ki jo pogosto držim v desnici. Smrtnikom se seveda razodevam v različnih oblikah, od starca, pa vse do mladeniča, ki osvaja mlada dekleta.

Natančen opis, a vsekakor premalo globok. Očitno ljudje vidite le površinsko, medtem ko bogovi vidimo tudi globinsko. Kako pa je z vašo globino? Bi znal povedati kaj o tvojem značaju?

Ne vem, ali bi se smejal, ali bi vate takoj pognal strelo! A ker si bil doslej vselej pameten domnevam, da se zgolj šališ. Ljudje res vidijo bolj površinsko, to drži, kar se pa moje globine tiče, pa je težko karkoli povedati. Lahko sem besen in strašen kot neurje, ki se nenadoma spusti z neba in poruši vse, kar se nahaja pred njim. Verjemi mi, takrat me ni prijetno srečati. Sem tudi zelo odločen in ne pustim, da stvari odidejo izven nadzora, a hkrati sem tudi pravičen in smrtnike spoštujem, če ti spoštujejo mene. Se pravi, moj značaj je vsestranski, kakor so tudi ljudje vsestranski.

Da, to je že bližje temu, kar sem mislil. Vidim, da se tudi ocenjujete precej natančno, mnogo bolj, kot smo nekateri mislili. Kaj pa si počel do tega dne smrtnik? Opiši mi malo svoje dogodivščine od tedaj, ko si prijokal na svet, pa vse do danes.

Ha, si pa vztrajen, prav zares. Moja starša sta bila titana, Kronos in Rea. Kronos je bil tisti, ki mi je požrl brate in sestre in po dolgi bitki sem ga premagal ter rešil vse, ki so pristali v njegovem želodcu. Ne bom tajil, da je bil spopad lahek, ker ni bil. Sam sem sprva zavladal kot vrhovni bog vsega, a ker se to bratoma ni zdelo prav, smo žrebali, kdo bo postal gospodar česa in tako je doletelo, da sem sam zavladal nebu, Hades podzemlju, Pozejdon pa morju. Človeka sem ustvaril zato, da bi ga preučeval, spremljal njegov razvoj in videl, kako poteka življenje smrtnikov. V tem dolgem času, kar jih opazujem, sem odkril marsikaj zanimivega, kakor tudi to, da so ženske pripadnice nenavadno zapeljive. Zato ni niti tako čudno, da sem z njimi spočel toliko otrok.

Uh, si pa doživel veliko, za smrtnika vsekakor ogromno. Tega ti ne morem očitati, saj sem celo sam doživel manj stvari. Kateri od mojih bratov in sester Olimpa pa ti je najljubši in ga častiš?

Najljubši? Nihče mi ni najljubši, saj so mi vsi enako ljubi. Sam ne ljubim nobenega od svojih bratov, sester in otrok bolj, kakor drugega, pa tudi če bi ga, tega ne bi pravil nikomur.


Ne skrbi, ta skrivnost bo ostala skrita pri meni. Smrtniki ste tudi raznoliki, a med seboj ne gojite najboljših odnosov. Kako kaj gledaš na druge pripadnike svoje rase?


Spoštujem vse bogove Olimpa, kar sem že povedal. Nekateri so sicer bolj trdne volje in je z njimi težje shajati, kakor npr. brat Hades, ampak kljub temu ni nikogar, ki ga ne bi spoštoval. Zavzemam se za to, da se bogovi ne bi s smrtniki igrali po svoji volji in jim škodovali, kakor jim prija, saj smrtnike spoštujem in želim predvsem to, da nas častijo in verjamejo v nas.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike večinske rase, s tem mislim ljudi. Ti, ki so prevzeli večino sveta in vas odrinili na rob. Kako gledate nanje? (SAMO ZA DRUGE RASE)

Ljudi spoštujem, saj sem jih sam ustvaril. Je potrebno povedati še kaj več? Vsekakor so zelo zanimiva bitja z trdno voljo in prevečkrat nespametnim razumom, a tudi mi bogovi pošteno povedano nismo samo enkratni. Tak je zakon ki velja pri vseh.

Smrtnik, si že videl veliko sveta, ali si vselej čepel v svojem domu? Pri vas je to zelo raznoliko, tako da me tvoj odgovor resnično zanima.

Videl sem že ogromno sveta, saj sem kot orel prepotoval vse širne strani neba, z Olimpa pa sem zrl tudi tja, kamor nikoli ne uzre smrtnikovo oko. Skratka, moj svet mi je povsem znan in ni več kotička, ki bi mi ostajal skrit.

Če si torej potoval, kako pa najraje potuješ? Peš, s konjem, z ladjo? Vem, da ne moreš leteti, a prav to je najboljše. (SAMO ZA TISTE, KI ZGORAJ POTRDIJO, DA SO VELIKO POTOVALI)

Oh, zdaj pa počasi nehaj! Potujem tako, kakor mi najbolj ustreza, pa če je to letenje ali karkoli drugega. Prav tečen si že postal!

Ne vem več, kaj bi te vprašal, saj sem o tebi izvedel veliko iz tvojih besed, še več pa vidim z lastnimi očmi. Pojdi zdaj in se užij svobode v svetu, ki je pred tvojimi nogami.
Zeus
Zeus
Vrhovni bog

Število prispevkov : 102
Join date : 18/09/2010
Age : 32

https://rpgmitoloska-grcija.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Ares Pon Sep 27, 2010 11:02 am

Naj bo še uradno - sprejet si. Wink
Zdaj pa veselo pisat hop hop; čas je vojna, vojne pa še nismo zakuhali. Laughing
Ares
Ares
Bog vojne

Število prispevkov : 264
Join date : 25/09/2010
Age : 30
Kraj : Vsepovsod kjer se ubija.

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Poseidon Pon Sep 27, 2010 6:30 pm

Pozdravljen smrtnik. Čeprav smo vas bogovi ustvarili in o vas vemo marsikaj, nas je vselej zanimal tudi vaš pogled na svet. Navedi svoje ime in povej od kod prihajaš.

Smrtnik? Mislim, da si se precej zmotil. Sem bog morja, bog konj, bog potresov ter še marsičesa, Poseidon in vsekakor se na tvojem mestu ne bi spustil v prepir z mano, sicer se utegne zate slabo končati. Verjemi mi.

Zanimivo ime, vaša domišljija je res bujna, Zeus pri tem ni varčeval. Kaj bi mi znal povedati o svojem videzu? Bi se znal opisati tako, kakor te vidijo drugi?

Zeus? Kaj ima on opraviti pri tem? Tip si ne zasluži vsega tega slovesa.

Drugi me redko vidijo, saj večino časa prebijem v globinah vodah, o katerih se mnogim niti ne sanja.Če pa že, me morda kdo utegne spoznati v obliki valov, morda v obliki morskih pošasti, v mogočnih vodnih vrtincih. Utegnem se prikazati kakor eden izmed smrtnikov. Vsekakor bi se tedaj prikazal veličastno, v postavi boljši kakor je imajo najboljši izmed človeških atletov ter na kočiji ki bi jo vlekli le najboljši, najlepši konji.

Natančen opis, a vsekakor premalo globok. Očitno ljudje vidite le površinsko, medtem ko bogovi vidimo tudi globinsko. Kako pa je z vašo globino? Bi znal povedati kaj o tvojem značaju?

A sem pozabil omeniti, da nisem eden izmed pripadnikov te ničvredne rase, ki se ljudje imenuje? Bolje zate, da me nazivaš s kakšnim drugim imenom, sicer boš moje značajske lastnosti spoznal še predobro. Znam biti miroljuben bog, in ko sem, je morje mirno, ter ga ne more vzvaloviti niti Aeolus, bog vetrov, a ko me kdo razjezi, kar boš ti s takim odnosom kaj hitro storil, tedaj se utegne morje hitro vzvaloviti, ter potresi utegnejo porušiti celotna mesta, kajti moja jeza je nagla, in nočeš se soočiti z njo, verjemi mi na besedo.

Da, to je že bližje temu, kar sem mislil. Vidim, da se tudi ocenjujete precej natančno, mnogo bolj, kot smo nekateri mislili. Kaj pa si počel do tega dne smrtnik? Opiši mi malo svoje dogodivščine od tedaj, ko si prijokal na svet, pa vse do danes.

Pazi na svoj jezik, sicer te utegne stati tvojega življenja, ki je že sedaj očitno nevredno, če ga uporabljaš le za takšna bedasta vprašanja, ki bi morala biti vsem jasna. Sem sin Kronosa in Ree. Kronosa je pozneje pokončal moj brat, Zeus, ter skušal sam zavladati svetu, seveda sva se mu zoperstavila Hades in jaz, in prisiljen je bil v žreb. Sam sem postal vladar morja. Pozneje sem imel precej burno življenje, zaplodil sem številne otroke, s številnimi ženami. Med drugim z Meduso, ki je takrat veljala za eno izmed najlepših žensk na svetu. To je razjezilo Ateno, saj sva se poigrala v njenem templju, ter jo je spremenila v grdobo. Vendarle se je iz teh trenutkov v življenje zapisalo eno izmed najlepših bitij, Pegasus.
Imel sem tudi tekmovanje z Ateno, za to kateri bi postal zavetnik Aten, z enim samim udarcem ob tla, je v mestu izbruhnil eden najlepših vodometov, ob katerem je vsakomur zastal dih. A vendarle je imel eno pomanjkljivost, voda je bila slana. Zatorej je zmagala Atena, ki je mestu dala olivna drevesa. Kljub temu sva nato sodelovala, ter mnogo izmed stvaritev tega sodelovanja se uporablja še dandanes. Moji konji, ter njena iznajdljivost sta povzročili nastanek prve kočije. Prav tako je plod tega sodelovanja prva ladja.
Sem pa bil tudi precej dejaven v trojanski vojni. Sem eden izmed vzrokov za zmago Grkov, saj sem poslal morsko kačo, ki je požrla Laokona.

Uh, si pa doživel veliko, za smrtnika vsekakor ogromno. Tega ti ne morem očitati, saj sem celo sam doživel manj stvari. Kateri od mojih bratov in sester Olimpa pa ti je najljubši in ga častiš?

Da bi koga častil? Jaz ne bom pokleknil pred nikomer, pa če me kap.

Ne skrbi, ta skrivnost bo ostala skrita pri meni. Smrtniki ste tudi raznoliki, a med seboj ne gojite najboljših odnosov. Kako kaj gledaš na druge pripadnike svoje rase?

Vsekakor imajo moje spoštovanje, to je pa tudi vse.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike večinske rase, s tem mislim ljudi. Ti, ki so prevzeli večino sveta in vas odrinili na rob. Kako gledate nanje? (SAMO ZA DRUGE RASE)

Ljudje so zalega, ki temu svetu ne prinaša kaj dosti dobrega. Kljub temu jih je zabavno opazovati, ter se včasih poigrati z njimi, zatorej nimam nič proti njih obstoju.

Smrtnik, si že videl veliko sveta, ali si vselej čepel v svojem domu? Pri vas je to zelo raznoliko, tako da me tvoj odgovor resnično zanima.

Sedaj bi že bil čas da me nehaš imenovati za smrtnika, sicer pa potoval sem veliko, videl sem vse kotičke morja, ter tudi precej kopnega.

Če si torej potoval, kako pa najraje potuješ? Peš, s konjem, z ladjo? Vem, da ne moreš leteti, a prav to je najboljše.

Vsekakor najraje potujem s kočijo.

Ne vem več, kaj bi te vprašal, saj sem o tebi izvedel veliko iz tvojih besed, še več pa vidim z lastnimi očmi. Pojdi zdaj in se užij svobode v svetu, ki je pred tvojimi nogami.
Poseidon
Poseidon
Bog morja

Število prispevkov : 214
Join date : 18/09/2010
Age : 30
Kraj : Lipovci

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Hades Pon Sep 27, 2010 8:45 pm

Pozdravljen smrtnik. Čeprav smo vas bogovi ustvarili in o vas vemo marsikaj, nas je vselej zanimal tudi vaš pogled na svet. Navedi svoje ime in povej od kod prihajaš.

Nevredni polbog, ne drzni si me nazivati s smrtnikom, ali pa bos sam spoznal kako kruta usoda te lahko doleti, ce izzivas mene, Hadesa, boga podzemlja!

Zanimivo ime, vaša domišljija je res bujna, Zeus pri tem ni varčeval. Kaj bi mi znal povedati o svojem videzu? Bi se znal opisati tako, kakor te vidijo drugi?

Ne izzivaj, resnicno, to je moje zadnje opozorilo preden te pahnem v Tartarus. Moja podoba se venomer spreminja in edino moji sobogovi, tisti pravi seveda, ne taki kot ti, me poznajo v moji resnicni obliki. Najveckrat me upodablja visok, slok moski z dobro grajeno postavo in pepelnato sivo kozo, ki le enkrat letno uzre soncno svetlobo. Moji dolgi, vranje crni lasje mi padajo preko ramen, moje telo pa je najveckrat v povsem crnem, pooglenelem oklepu, preko katerega imam zapet kot noc crn plasc iz zameta, preko katerega poteka srebrna vezenina.

Natančen opis, a vsekakor premalo globok. Očitno ljudje vidite le površinsko, medtem ko bogovi vidimo tudi globinsko. Kako pa je z vašo globino? Bi znal povedati kaj o tvojem značaju?

Tartarus te pricakuje z odprtimi vrati, nevredni polbog. Kakorkoli, med bogovi sem znan kot resen, pravicen in krut, smrtniki pa se me bojijo in odvracajo svoje oblicje, ko mi zrtvujejo, prav tako pa si le redki upajo izgovoriti moje ime. In njihov strah je upravicen! Meni niso nic vec od igrack, figuric, ki jih z lahkoto prestavljam po igralnem polju ter jih uporabljam pri svojih igricah z drugimi bogovi. Medtem ko so ostali casceni in ljubljeni in dobri in dobrohotni, sem jaz edini, ki je dovolj resnicoljuben, da pokaze svoj pravi obraz.

Da, to je že bližje temu, kar sem mislil. Vidim, da se tudi ocenjujete precej natančno, mnogo bolj, kot smo nekateri mislili. Kaj pa si počel do tega dne smrtnik? Opiši mi malo svoje dogodivščine od tedaj, ko si prijokal na svet, pa vse do danes.

Sem najstarejsi izmed sesterice prvih Olimpijcev, potomec Kronosa in Ree, moj ded pa je Uranus, in moja babica je Gea, sama boginja zemlje, po kateri stopa vse prepogosta cloveska noga. Moj brat je Zeus, vrhovni bog, in moj brat je Posedion, bog vode, in moje sestre so Hestia in Hera in Demeter. Bojeval sem se v Titanskih vojnah, kjer sem ugonobil in uklenil mnoge izmed mojih titanskih bratov. Boj se me, nevredni polbog, boj se me! Kakorkoli, po koncu Titanskih vojn smo si bratje z zrebom razdelili svet. Meni je pripadlo podzemlje, kraj kjer se bo tvoja dusa cvrla v vecnosti. Moja zena je Perzefona, hci moje sestre, Demeter, ki sem jo ugrabil in jo z zvijaco prisilil v to, da je z menoj tretjino leta - takrat ko na zemlji vlada zima, saj jih pomlad zapusti in se pridruzi meni ob strani, kot kraljica podzemlja.

Uh, si pa doživel veliko, za smrtnika vsekakor ogromno. Tega ti ne morem očitati, saj sem celo sam doživel manj stvari. Kateri od mojih bratov in sester Olimpa pa ti je najljubši in ga častiš?

Moje cascenje ne pripada nikomur, spostujem pa vse bogove, kajti vsak izmed nas, pravih bogov, poseduje enkratno, neprekosljivo lastnost, ki je lastna samo njemu. Do nekaterih vsekakor gojim vecje spostovanje kot do drugih, a tega tebi, nevrednemu boscku ne nameravam zaupati.

Ne skrbi, ta skrivnost bo ostala skrita pri meni. Smrtniki ste tudi raznoliki, a med seboj ne gojite najboljših odnosov. Kako kaj gledaš na druge pripadnike svoje rase?

Kot sem ze povedal, svoje sobogove spostujem.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike drugih ras? S tem mislim nenavadnih bitij, ki pohajkujejo po gozdovih, plavajo po morjih ali letajo po zraku?

Nekatera magicna bitja so modra in razsvetljena, in tista so delezna mojega spostovanja, prav tako kakor bogovi.

Zanimivo, zanimivo. Kaj pa na pripadnike večinske rase, s tem mislim ljudi. Ti, ki so prevzeli večino sveta in vas odrinili na rob. Kako gledate nanje?

Ljudje so neumna, lahko vplivana bitja, s katerimi se igrackam z najvecjim veseljem. S svojim cascenjem le izrazajo svoje sibkosti in bedo.

Smrtnik, si že videl veliko sveta, ali si vselej čepel v svojem domu? Pri vas je to zelo raznoliko, tako da me tvoj odgovor resnično zanima.

Ker je moje kraljestvo podzemlje, na zemljo stopim le redko, razen kadar se z ljudmi odlocim poigrati osebno, ali pa kadar obiscem svoje brate in sestre na Olimpu.

Če si torej potoval, kako pa najraje potuješ? Peš, s konjem, z ladjo? Vem, da ne moreš leteti, a prav to je najboljše.

Gotovo sem znan po moji crni kociji, ki jo vlece osmero kot noc crnih konjev, vendar se mnogokrat kar pojavljam in izginjam, kakor me je moja bozanska volja.

Ne vem več, kaj bi te vprašal, saj sem o tebi izvedel veliko iz tvojih besed, še več pa vidim z lastnimi očmi. Pojdi zdaj in se užij svobode v svetu, ki je pred tvojimi nogami.
Hades
Hades
Bog podzemlja

Število prispevkov : 37
Join date : 18/09/2010
Age : 28
Kraj : Lj.*

http://elementalis.darkbb.com

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Ares Pon Sep 27, 2010 8:51 pm

Obadva slovesno odobrena. Smile

Samo pripombo imam na napako v tekstu pri obeh:
Tam, kjer je zastavljeno vprašanje katero božanstvo častita, bi moralo pisati Ares. ccc Razz Wink
Ares
Ares
Bog vojne

Število prispevkov : 264
Join date : 25/09/2010
Age : 30
Kraj : Vsepovsod kjer se ubija.

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Hades Pon Sep 27, 2010 8:56 pm

ah zgini, tok ugleda pa še nimaš. ;D
Hades
Hades
Bog podzemlja

Število prispevkov : 37
Join date : 18/09/2010
Age : 28
Kraj : Lj.*

http://elementalis.darkbb.com

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Ares Pon Sep 27, 2010 8:58 pm

No dovolj spammanja tukaj. Sem se lahko piše le opise in oddobritve tako, da je bilo to popolnoma nepotrebno. Mislim le kdo pa dandanes sploh še spamma? Rolling Eyes

EDIT (Poseidon): Tema zaklenjena, ko se Aphrodita prikaže, si lahko sama odklene anyways.
Ares
Ares
Bog vojne

Število prispevkov : 264
Join date : 25/09/2010
Age : 30
Kraj : Vsepovsod kjer se ubija.

Nazaj na vrh Go down

Opisi bogov Empty Re: Opisi bogov

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu